У перекладі з французької мови «фрізе» означає кучерявий, що повністю описує зовнішній вигляд салату. У наш час мало хто широко використовує салат фризі в повсякденному раціоні, хоча рослина було відомо ще древнім грекам і римлянам, які вживали ендивій в їжу.
Хімічний склад салату “Фрізе”:
Рослина містить:
- Джерело вітамінів: A, B2, РР.
- Мінеральні речовини, такі як залізо, калій, магній, кальцій.
- Аскорбінову кислоту і бета-каротин.
Калорійність салату “Фрізе”:
- в сирому вигляді – 14 ккал/ 100 г,
- 1,5 г білків.
- 0 г жирів.
- 2,2 г вуглеводів.
Лікувальні властивості салату “Фрізе”:
- Усунення зайвої ваги: низька калорійність дозволяє використовувати салат фризі для схуднення як обов’язковий продукт в дієтах.
- Стимуляція прохідності кишечника, нормалізація системи травлення;
- Як і всі салати, фризі знижує ризик виникнення інфекцій, пом’якшує негативний вплив електромагнітних випромінювань, радіоактивних хвиль і забруднень навколишнього середовища.
- Сприятливий вплив на нервову систему, зір;
- фризі допомагає знизити шкідливий вплив радіоактивних хвиль, негативний вплив електромагнітних випромінювань
- Включення салату в раціон харчування допоможе запобігти розвитку анемії, недуг серця і судин, алергічних, простудних захворювань через наявність у складі провітаміну А і аскорбінової кислоти.
- Регулярно вживаючи листя в їжу, можна значно підвищити стійкість до депресивного стану і нервових розладів
- Поліпшення апетиту, самопочуття, підвищення життєвого тонусу.
- Невелика гірчинка кучерявого овоча додасть салату цікавий присмак і дозволить вживати менше солі, що дуже важливо для людей, які сидять на дієті.
Протипоказання до вживання салату “Фрізе”:
- Салат не рекомендується включати в раціон при загостренні виразки шлунка, 12-палої кишки і наявності гострих захворювань.
- У деяких випадках листова овочева культура може викликати індивідуальну непереносимість, що проявляється алергічною висипкою і харчовим розладам.